Junior

Juniorzy

Zawodnicy urodzeni w latach 1997 – 1998, są zakwalifikowani do kategorii „Junior”. Natomiast urodzeni w latach 1999 – 2000, do kategorii „Junior młodszy”

W naszym klubie wszyscy zawodnicy urodzeni w latach 1997 – 2000 trenują w jednej grupie i uczestniczą w rozgrywkach kategorii „Junior”.

Trenerem juniorów w KS Wasilków jest - Kamil Stanisławski

Juniorzy (krótki wyciąg z regulaminu rozgrywek dla tej kategorii wiekowej).

W sezonie 2015/16 w wojewódzkiej lidze juniorów, w której udział będą brali juniorzy KS Wasilków, rozgrywki będą się odbywały w jednej 14 zespołowej grupie. Zespoły zagrają systemem jesień-wiosna. Zwycięzca rozgrywek wojewódzkich po zakończeniu sezonu weźmie udział w meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów .

W rozgrywkach tej kategorii wiekowej nie mogą brać udziału zespoły całkowicie złożone z dziewcząt (dla nich jest przewidziana III liga kobiet).Mogą grać natomiast drużyny mieszane. Dziewczęta w takim przypadku mogą być maksymalnie do 2 lat starsze od rocznika danej kategorii.

Kadra meczowa w wojewódzkiej lidze juniorów, może składać się z 18 zawodników, 11 w podstawowym składzie i 7 rezerwowych. Dopuszczalna liczba zmian w jednym meczy to 7.

Czas trwania meczu w tej kategorii wiekowej to 2 x 45min.

Wymiary bramki jak w dorosłym futbolu 7,32m x 2,44m.

Boisko również jak u seniorów najlepiej : 105m x 68m, jednak dopuszczalny jest wymiar nie mniejszy niż 90m x 45m