Trampkarz

„Trampkarze” to zawodnicy urodzeni w latach 2001 – 2002.

Trampkarze klubu KS Wasilków uczęszczają do klasy sportowej w wasilkowskim gimnazjum. Zajęcia w czasie godzin szkolnych prowadzi Kamil Stanisławski, natomiast w godzinach pozalekcyjnych Krzysztof Popowski.

Trampkarze (krótki wyciąg z regulaminu rozgrywek dla tej kategorii wiekowej).

W sezonie 2015/16 w „Lidze trampkarzy” województwa podlaskiego, w której udział będą brali trampkarze KS Wasilków, do rozgrywek zgłoszono 47 zespołów, które podzielono na 4 grupy. Zespoły rozegrają rundę jesienną w grupach podzielonych terytorialnie. Po rundzie jesiennej 2 najlepsze zespoły z każdej grupy utworzą Ligę Mistrzowską, gdzie rozgrywają na wiosnę każdy z każdym, mecz i rewanż. Zwycięzca Ligi Mistrzowskiej zostaje mistrzem woj. podlaskiego w kategorii TRAMPKARZ. Pozostałe zespoły grają rundę rewanżową w swoich grupach.

W rozgrywkach tej kategorii wiekowej nie mogą brać udziału zespoły całkowicie złożone z dziewcząt (dla nich jest przewidziana III liga kobiet). Mogą grać natomiast drużyny mieszane. Dziewczęta w takim przypadku mogą być maksymalnie do 2 lat starsze od rocznika danej kategorii.

Kadra meczowa w wojewódzkiej lidze juniorów, może składać się z 18 zawodników, 11 w podstawowym składzie i 7 rezerwowych. Od obecnego sezonu w tej kategorii wiekowej obowiązują zmiany powrotne.

Czas trwania meczu w tej kategorii wiekowej to 2 x 40min.

Wymiary bramki jak w dorosłym futbolu 7,32m x 2,44m.

Boisko również jak u seniorów najlepiej : 105m x 68m, jednak dopuszczalny jest wymiar nie mniejszy niż 90m x 45m

Kary dyscyplinarne jakie występują w rozgrywkach trampkarzy to: wykluczenie z gry na 3, 5 lub 10 minut, a także „czerwona kartka”