Młodzik

„Młodzik” to zawodnicy urodzeni w latach 2003 – 2004.

Trenerem "Młodzików" w KS Wasilków jest Andrzej Onichimiuk.

Treningi odbywają się na orliku we wtorki, czwartki i piątki o godz. 16:30

Młodzik (krótki wyciąg z regulaminu rozgrywek dla tej kategorii wiekowej).

W sezonie 2015/16 w województwie podlaskim, do rozgrywek zgłoszono 48 zespołów.

12 najlepszych zespołów w województwie utworzy „ligę wojewódzką młodzika”, rozgrywki toczyć się będą systemem jesień-wiosna. Zwycięzca ligi zostaje mistrzem województwa w kategorii Młodzik.

Pozostałe zespoły grają systemem turniejowym w grupach podzielonych terytorialnie.

- 4 turnieje w rundzie jesiennej i 4 w rundzie wiosennej wg. terminarza.

W rozgrywkach tej kategorii wiekowej mogą brać udziału zespoły całkowicie złożone z dziewcząt, mogą grać też drużyny mieszane. Dziewczęta w takim przypadku muszą spełniać te same limity wiekowe, co chłopcy

Kadra meczowa, może składać się z 18 zawodników, 9 w podstawowym składzie (1 bramkarz i 8 w polu) i 9 rezerwowych. W tej kategorii wiekowej obowiązują zmiany powrotne.

Czas trwania zawodów, zalecane do 60 min. (system turniejowy):

3 drużyny 2 x 15 min.

4 drużyny, 2 x 10 min.

5 drużyn 2 x 8 min.

Wymiary bramki: 5m x 2m.

Boisko: 70-75m x 54m, pole karne 19m x 9m

Rzut karny: 9m od bramki

Odległość muru :7m

Rzut rożny: krótki 15-20m od słupka.

POLE BRAMKOWE : 2 LINIE WYTYCZA SIĘ POD KĄTEM PROSTYM DO LINII BRAMKOWEJ W ODL. 5M OD SŁUPKA

POLE KARNE: J.W. w ODL. 12 M OD SŁUPKA

W rozgrywkach młodzików dopuszcza się wytyczanie linii za pomocą niskich płaskich pachołków, tzw. „kapturków” z miękkiego plastiku lub taśm.

Kary dyscyplinarne jakie występują w rozgrywkach młodzików to: wykluczenie z gry na 2 i 5 minut, a także „czerwona kartka”