Na koniec roku efektowne zwycięstwo

Efektowne zwycięstwo na zakończenie 2015 roku, odnieśli seniorzy KS Wasilków. W sobotę 21 listopada, na stadionie w Wasilkowie pokonali Olimpię Olsztynek 4:0. Bramki w tym meczu zdobyli: Piotr Romaniuk dwie, oraz 17-letni Mateusz Cichoński i Rafał Kuleszczyk po jednej.

Olimpia w dotychczasowych 3 meczach, na poziomie trzeciej ligi, była bardzo niewygodnym przeciwnikiem dla KS Wasilków.

Oba mecze w poprzednim sezonie, jak również pierwsza potyczka w obecnych rozgrywkach były wygrane przez zawodników z Olsztynka. Nasi zawodnicy w tych spotkaniach nie strzelili nawet bramki, ale jak już pisałem w zapowiedzi tego meczu,  każda seria kiedyś się kończy.

W pierwszej połowie sobotniego meczu, to goście częściej byli w posiadaniu piłki, ale to gospodarze stwarzali większe zagrożenie pod bramką przeciwnika. W 36 minucie, Piotr Romaniuk ruszył zdecydowanie w kierunku bramkarza Olimpii, który chciał daleko wyekspediować piłkę, Piotrek zablokował to wybicie i piłka trochę szczęśliwie wpadła do bramki zawodników z Olsztynka.

Po przerwie, bardzo ważna sytuacja rozegrała się w 56 minucie, kiedy to zawodnik gości Paweł Alancewicz, za krytykowanie orzeczeń sędziego, zobaczył najpierw pierwszą, a chwilę później drugą żółtą kartkę i musiał opuścić plac gry. Drużyna gości wyraźnie straciła animusz i widać było że ten mecz może zakończyć się tylko zwycięstwem gospodarzy.

W 79 minucie ogromne zamieszanie pod bramką Olimpii, strzały na bramkę oddawali i Piotrek Romaniuk i Rafał Kuleszczyk, ale wszystkie trafiały w bramkarza gości, w końcu na ósmym metrze od bramki do piłki doszedł 17-letni Mateusz Cichoński i zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach KS Wasilków. Końcówka spotkania to ciągłe ataki wasilkowian i w końcu Rafał Kuleszczyk w 88 minucie, a 90 Piotr Romaniuk doprowadzili do efektywnego zwycięstwa KS Wasilków.